Mijlocaşul român Paul Anton, gol de senzaţie în Rusia (Video)

Mijlocaşul român Paul Anton a continuat seria evoluţiilor bune de la naţională şi, duminică, a fost omul meciului în partida pe care echipa sa de club, Samara, a câştigat-o, cu 1-0, pe terenul lui Orenburg, în etapa a 13-a a campionatului de fotbal din Rusia.

Cristi Ioniţă
de Cristi Ioniţă

la 16.01.2020, 17:13

Mijlocaşul român a înscris două goluri în acest sezon, în Rusia
Paul Anton a fost omul meciului câştigat de Samara, echipa sa de club

Anton a marcat singurul gol al partidei în minutul 18, fotbalistul de 28 de ani punctând cu şut fabulos, din prima, de la 18 metri, direct în vinclul porţii apărate de Klimovich.

A fost al doilea gol reuşit de Anton în acest sezon, pentru Samara

Paul Anton a jucat 71 de minute în meciul de duminică şi a fost aplaudat inclusiv de fanii gazdelor la ieşirea de pe teren.

Graţie succesului de duminică, Samara urcă, cel puţin pentru moment, pe locul 6 în Rusia, dar este la mare distanţă de primele cinci clasate.

A fost al doilea gol reuşit de Anton în acest sezon, românul având şi o pasă decisivă, ceea ce reprezintă cifre remarcabile pentru închizătorul român.

Vi s-a întâmplat să fiţi hărţuiţi într-un teambuilding?

Observator » Sport » Mijlocaşul român Paul Anton, gol de senzaţie în Rusia (Video)