Scor halucinant la un meci din România. La pauză, scorul era de 23-0, iar un singur jucător a marcat de 13 ori.

Scor halucinant la meciul dintre Gloria Cornesti si Bradul Moroeni

Totul s-a întâmplat în judeţul Dâmboviţa, într-un meci din Liga a 4-a, disputat între liderul Gloria Corneşti şi Bradul Moroeni.

Partida ar putea intra în Cartea Recordurilor, având în vedere la pauză scorul era de... 23-0, iar un singur jucător a marcat 13 dintre reuşite.

Fotbaliştii liderului Gloria Corneşti nu au avut milă de echipa adversă, iar în primele 45 de minute ale meciului au marcat de 23 de ori.

Scor de Cartea Recordurilor între Gloria Corneşti şi Bradul Moroeni

În cea de-a doua repriză, Gloria Corneşti a redus motoarele şi au mai înscris un singur gol, în minutul 46, notează fanatik.ro.

Scorul final al partidei demne de Cartea Recordurilor s-a terminat 24-0, iar Matei a reuşit să marcheze 13 goluri.

Observator » Sport » Scor halucinant la un meci din România. La pauză era 23-0, iar un singur jucător a marcat de 13 ori