Simona Halep în finala de la Wimbledon, după victoria în meciul cu Svitolina

Simona Halep s-a calificat în finala de la Wimbledon, după ce a câştigat meciul cu ucraineanca Elina Svitolina. Românca a învins în două seturi, scor 6 - 1 , 6 - 3.

Cristian Toteştean
de Cristian Toteştean

la 11.07.2019, 16:30

Simona Halep se bucură după un punct câştigat la Wimbledon
Simona Halep a câştigat semifinala de la Wimbledon, cu Elina Svitolina - Reuters

Simona Halep a câştigat rapid cele două seturi din Semifinala de la Wimbledon. Primul set a fost câştigat de româncă cu 6 - 1.

În cel de-al doilea set, ucraineanca a pus probleme la început, dar, după scorul de 3 - 3, românca a reuşit să se impună.

Simona Halep a câştigat setul 2 cu scorul 6 - 3 şi a ajuns în finala de la Wimbledon.

Observator » Sport » Simona Halep în finala de la Wimbledon, după victoria în meciul cu Svitolina