Antena LIVE

Curs valutar

Drujbele și mașinile de tuns iarba au îngreunat filmările pentru serialul de comedie Mangalița

Vremea capricioasă și sunetul drujbelor le-au creat probleme actorilor și echipei de producție, în Bolintin Vale, la filmările pentru Mangalița, serialul de comedie care începe duminică, 29 septembrie, de la ora 20:00, la Antena 1.

De la 27.09.2019, 14:31
WhatsApp
Galerie (2)
Premiera – duminică, 29 septembrie, de la ora 20:00, la Antena 1

Vremea capricioasă și sunetul drujbelor le-au creat probleme actorilor și echipei de producție, în Bolintin Vale, la filmările pentru Mangalița, serialul de comedie care începe duminică, 29 septembrie, de la ora 20:00, la Antena 1.

“A fost stresant din cauza vremii, căci clima ne-a jucat feste. Când voiai să filmezi cu soare, venea ploaia, și invers. Dar destule situații neprevăzute au fost la exterioare din cauza drujbelor și a mașinilor de tuns iarba. Ca să se oprească din lucru și să putem filma, a trebuit să plătim oamenii. Așa se face că, la două-trei săptămâni după ce s-a aflat că mulți primesc bani ca să se oprească din a face zgomot, a apărut unul lângă noi, într-o Dacie, a așteptat și, când l-a auzit pe regizor zicând Motor!, a început să tundă iarba. Ca să primească și el ceva bani...”, povestește amuzat Teo Corban, interpretul primarului Stelian Manole.

La o altă scenă, filmată noaptea, a venit Poliția. “Era o filmare de noapte, iar eu trebuia să urlu pe acoperișul primăriei. Cred că am trezit tot orașul. Îmi cer scuze localnicilor, dar n-aveam ce să fac. Cu ocazia asta, aș vrea să le mulțumesc pentru că ne-au primit câteva luni în orașul lor. Au fost, în majoritatea cazurilor, foarte simpatici și săritori”, spune Ștefan Pavel, interpretul jurnalistului de investigații Dumitru Bozovici.

Despre localnici spune de bine și Alex Bogdan, interpretul lui Sică Tudose, șeful Poliției locale. “Toată lumea a fost extrem de relaxată cu noi pe acolo. Și curioasă, desigur. Dar după ce a înțeles lumea ce facem, cred și sper că am fost adoptați și că oamenii abia așteaptă să revenim. Au fost mulți bolintineni la figurație și asta ne-a ajutat. Și mai cred că acest serial e chiar un beneficiu real pentru comunitate. Să petreci două luni aproape zilnic în acel oraș, asta ne face aproape puțin bolintineni”, spune acesta.

Cel mai nou serial de comedie, Mangalița, îl are în centrul atenției pe Stelian Manole, primarul aflat în fruntea urbei de 28 de ani. Acesta a câștigat toate alegerile de până acum cu unanimitate de voturi, iar în prezent trage sforile să obțină cel de-al optulea mandat consecutiv și să intre astfel în Cartea Recordurilor, drept cel mai longeviv primar.

Cum e dată peste cap viața locuitorilor orașului Mangalița din cauza intrigilor politice, administrative, mafiote și amoroase ale anturajului extrem de colorat și comic al domnului primar, telespectatorii Antenei 1 vor vedea începând de duminică, 29 septembrie, ora 20:00, când se va diuza primul episod al serialului de comedie Mangalița.

Redactia Observator

Observator  - Despre oameni, știrile așa cum trebuie să fie. ...

serial comedie mangalita antena1
Întrebarea zilei
Aveţi adăpost de protecţie civilă în blocul în care locuiţi?

Da

Nu

*după apăsarea butonului "Votează" pagina se va reîncărca pentru afișarea rezultatelor

Puteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰

Stiri Sportive Citește și
Localitatea de lângă București în care oamenii se mută pe capete. Arată ca...
Fanatik.ro
Publicat 09.03.2025
Iluzie optică virală | Doar un geniu poate găsi polițistul ascuns în această...
Gandul
Publicat 09.03.2025
Justin Trudeau, în lacrimi după o discuție aprinsă și plină de injurii cu Trump
Adevărul
Publicat 08.03.2025
Jurații Chefi la cuțite vorbesc cu emoție despre sărbătoritele zilei de 8...
A1
Publicat 07.03.2025
Horoscopul zilei de 10 martie 2025. Taurii lasă trecutul în spate. Află ce se...
CaTine
Publicat 09.03.2025
BREAKING NEWS / A murit celebrul astrolog Minerva! Gabriela Dima s-a stins din...
spynews.ro
Publicat 07.03.2025
Accident teribil în Germania: jucătorului român i-a fost amputat piciorul »...
GSP
Publicat 06.03.2025
Care sunt cele cinci țări din lume care nu pot fi cucerite? Geografia se află...
Click.ro
Publicat 08.03.2025
Cel mai bogat oraș din lume. Aici locuiesc 350.000 de milionari și 60 de miliardari
Useit
Publicat 08.03.2025
Concertele și spectacolele lunii martie! Ce mari artiști putem vedea
Money.ro
Publicat 06.03.2025
„Sute de ucraineni morți” și un avantaj clar pentru armata rusă, după ce...
libertatea.ro
Publicat 09.03.2025
Fanii Selenei Gomez au constatat că vocea ei a devenit mai monotonă și lipsită...
ZU
Publicat 09.03.2025
Mini tarte cu pastă de ciuperci și șuncă. Un aperitiv savuros
Hello taste
Publicat 08.03.2025
Supă cremă de morcovi și cartof dulce. Delicioasă și ușor de digerat
Deparinti
Publicat 09.03.2025
Hande Erçel a îmbrăcat o ținută demnă de podium. Vedeta s-a aflat printre...
Happy
Publicat 07.03.2025
Ramona Bădescu a vorbit despre planurile de nuntă! „Am pus totul la cale!”
BZI
Publicat 07.03.2025
Nouria Nouri, fosta soție a lui Daniel Iordăchioaie, și-a cunoscut actualul...
DIVA
Publicat 23.09.2024
Cât de eficiente sunt cremele cu colagen. Ce spune medicul dermatolog despre...
Medicool
Publicat 09.03.2025