Antena LIVE

Curs valutar

Subsecretarul de stat american Victoria Nuland, la Cotroceni

Subsecretarul de stat american pentru afaceri europene și euroasiatice, Victoria Nuland, a ajuns miercuri la Palatul Cotroceni, unde are o întâlnire cu președintele Klaus Iohannis

De la 14.01.2015, 09:28
WhatsApp

Subsecretarul de stat american pentru afaceri europene și euroasiatice, Victoria Nuland, a ajuns miercuri la Palatul Cotroceni, unde are o întâlnire cu președintele Klaus Iohannis

Potrivit Administrației Prezidențiale, în centrul discuțiilor dintre cei doi oficiali se vor afla consolidarea parteneriatului strategic între România și Statele Unite ale Americii și dezvoltarea dimensiunii economice prevăzute în parteneriat. De asemenea, vizita prilejuiește și un schimb de evaluări privind securitatea din regiune și din Europa.

Subsecretarul de stat american va avea discuții și cu premierul Victor Ponta, ministrul de Externe Bogdan Aurescu și lideri ai partidelor, cu reprezentanți ai comunității de afaceri și societății civile despre chestiuni bilaterale și regionale.

Victoria Nuland efectuează săptămâna aceasta vizite în Germania, România, Bulgaria și Franța, conform unui anunț al Departamentul de Stat american.

Redactia Observator

Observator  - Despre oameni, știrile așa cum trebuie să fie. ...

bucurești
Întrebarea zilei
Credeţi că un tânăr de până în 35 de ani îşi permite să cumpere o locuinţă?

Da

NU

*după apăsarea butonului "Votează" pagina se va reîncărca pentru afișarea rezultatelor

Puteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰

Stiri Sportive Citește și