Bilanţ de vaccinare anti-Covid în România, 21 noiembrie 2021. 57.729 de persoane vaccinate în ultimele 24 de ore
Comitetul Național de Coordonare a Activităților privind Vaccinarea împotriva COVID-19 (CNCAV) a prezentat duminică, 21noiembrie 2021, bilanțul în ceea ce privește imunizarea populației.
De Redactia Observator la 21.11.2021, 17:20Potrivit datelor puse la dispoziția Comitetului Național de Coordonare a Activităților privind Vaccinarea împotriva COVID-19 (CNCAV) de către Institutul Național de Sănătate Publică (INSP-CNSCBT), prin aplicația Registrul Electronic Național al Vaccinărilor (RENV), care ține evidența vaccinărilor, situația din ziua de 20 noiembrie a.c., ora 17.00, este următoarea:
1. Numărul de doze administrate împotriva COVID-19 cu vaccinul Pfizer-BioNTech (în ultimele 24 de ore): 9.194 de persoane vaccinate cu o doză; 22.838 de persoane vaccinate cu a două doză; 17.216 de persoane vaccinate cu a treia doză.
2. Numărul de doze administrate împotriva COVID-19 cu vaccinul Moderna (în ultimele 24 de ore): 159 de persoane vaccinate cu o doză; 1.255 persoane vaccinate cu a două doză, 1.833 de persoane vaccinate cu a treia doză.
3. Numărul de doze administrate împotriva COVID-19 cu vaccinul AstraZeneca (în ultimele 24 de ore): 0 persoane vaccinate cu o doză; 0 de persoane vaccinate cu a două doză, 0 persoane vaccinate cu a treia doză
- Predică despre COVID și certificatul verde, la Mănăstirea Sihăstria: "În comparaţie cu alte epidemii, cu alte...
- Creștere alarmantă a cazurilor de COVID-19 în Franța. În doar o săptămână, numărul îmbolnăvirilor s-a dublat
- Bilanț coronavirus în România, 21 noiembrie. Sub 2.000 de cazuri şi 105 morţi, în ultimele 24 de ore
4. Numărul de doze administrate împotriva COVID-19 cu vaccinul Johnson&Johnson (în ultimele 24 de ore): 5.193 de persoane vaccinate cu o doză; 41de persoane cu doza de rapel.
5. Numărul de reacții adverse înregistrate la nivelul centrelor de vaccinare: 5, dintre care 5 la Pfizer, 0 la Moderna, 0 la AstraZeneca şi 0 la Johnson&Johnson.