Bărbat spulberat de tren, într-un grav accident, în Bistriţa. S-a întâmplat chiar în gară
Un bărbat de 60 de ani din Bistriţa a fost lovit, miercuri dimineaţă, de un tren care se pregătea să intre în staţia CFR, fiind târât de locomotivă mai mulţi metri.
De Redactia Observator la 22.02.2017, 10:54Un bărbat de 60 de ani din Bistriţa a fost lovit, miercuri dimineaţă, de un tren care se pregătea să intre în staţia CFR, fiind târât de locomotivă mai mulţi metri.
Potrivit purtătorului de cuvânt al Inspectoratului de Poliţie Judeţean Bistriţa-Năsăud, Crina Sîrb, în accident a fost implicat trenul Regio 14012, care avea ca destinaţie finală gara CFR Bistriţa.
Un echipaj al Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă Bistriţa-Năsăud a intervenit de urgenţă pentru a scoate victima de sub tren, aceasta suferind multiple contuzii. Bărbatul a fost transportat la Spitalul de Urgenţă Judeţean din Bistriţa.
Incidentul a dus la perturbarea traficului feroviar timp de aproape o oră, alte trei trenuri înregistrând întârzieri.
- Poliţist SPULBERAT de tren, în Vrancea! Victima nu s-a asigurat la trecerea peste calea ferată
- Un sportiv cunoscut din Arad a murit călcat de tren. Tânărul, practicant al unui sport periculos, era considerat...
- Maşină SPULBERATĂ de un tren de călători la Dimieni, judeţul Ilfov. Şoferul a decedat pe loc
Cercetările sunt continuate de Poliţia Transporturi Feroviare, în vederea stabilirii împrejurărilor în care s-a produs accidentul.
Sursa: Agerpres