FC Barcelona – Real Madrid 2-1. Echipa spaniolă FC Barcelona a învins Real Madrid cu scorul 2-1, în etapa a 26-a din La Liga. Golul victorios al catalanilor a venit în al doilea minut al prelungirilor.

la 20.03.2023, 07:59

FC Barcelona - Real Madrid 2-1. „Catalanii” ocupă primul loc în clasament. Victoria din „El Clasico”, pas important către titlu - Profimedia

„El Clasico” a început cu Real Madrid în atac, iar golul a picat în minutul 9, atunci când Vinicius Jr a centrat, iar Araujo a deviat cu capul în propria poartă, prinzându-l pe Ter Stegen pe picior greşit. Gazdele au egalat la ultima fază a primei reprize, în minutul 45, la şutul plasat, din careu, al lui Sergi Roberto.

Madrilenii au înscris prin Marco Asensio, în minutul 81, dar golul a fost anulat pentru ofsaid la Asensio, după consultarea VAR. Gazdele au dat lovitura în minutul 90+2. Lewandowski a pasat cu călcâiul pentru Balde, acesta a trimis pentru Kessie şi francezul a înscris golul victoriei, potrivit News.ro.

S-a încheiat 2-1 pentru FC Barcelona, care ocupă primul loc în clasament, cu 68 de puncte, urmată de Real Madrid, care are 56 de puncte. Pentru catalani victoria din „El Clasico” este un pas important către titlul de campioană.

Consumaţi şi deci cumpăraţi în mod regulat miere?
Observator » Sport » FC Barcelona - Real Madrid 2-1. „Catalanii” ocupă primul loc în clasament. Victoria din „El Clasico”, pas important către titlu