Dinamo – Poli Iaşi, 1-0 în Superliga. Victorie dramatică în prelungiri. Luca Mihai a plecat cu ambulanţa de pe teren
Bayer Leverkusen - Werder Bremen, 5-0 în Bundesliga. Echipa lui Xabi Alonso a câştigat pentru prima oară campionatul Germaniei
Ana Bogdan şi Jaqueline Cristian au calificat România în premieră la turneul final de Tenis al Billie Jean King Cup. Tricolorele le-au învins cu 3-2 pe ucrainence
Tottenham - Newcastle, 0-4 în Premier League. Înfrângere dură pentru echipa lui Drăguşin. Fundaşul român a fost rezervă
Sute de elevi de la un liceu din Târgu Mureş învaţă un sport inedit la ora de educaţie fizică. "Mi se pare foarte tare!"
Formula 1. Max Verstappen a câştigat Marele Premiu al Japoniei şi Sergio Perez s-a clasat pe locul secund. Cursa a fost live în AntenaPLAY