A fost declarat mort, dar s-a trezit într-un sac în timp ce încercau să-l îmbălsămeze!
Un bărbat declarat mort s-a trezit într-un sac în casa sa, cu rudele în jurul său, care se pregăteau de funeralii!
De Redactia Observator la 28.02.2014, 14:16Medicul legist care l-a declarat decedat a spus că este o minune de la Dumnezeu.
Walter Williams, din Lexington, Mississippi, fusese declarat mort şi transportat la domiciliul său pentru a fi pregătit de înmormântare. În timp ce îl pregăteau de îmbălsămare, bărbatul a început să dea din picioare pentru a ieşi din sac!
Când a ieşit, a spus: "Tata este încă aici, nu pleacă nicăieri!". Rudele au intrat în panică, dar apoi şi-au dat seama că bărbatul nu fusese mort, ci intrase într-o moarte artificială.
Paramedicii l-au dus de urgenţă pe Williams la spital, unde a fost stabilizat. "Sunt fericit că trăiesc!", a spus Walter la spital.
Medicul legist nu-şi poate explica fenomenul: "Este un miracol că trăieşte, nu am nici o explicaţie logică!".
Eddie Hester, nepotul lui Williams, a spus: "Am fost acolo când a fost declarat mort şi când a fost pus în sac. Apoi au tras fermoarul şi l-am luat acasă! Asta era la ora 10:30 seara, iar la 2:30 noaptea, vărul meu m-a sunat şi mi-a spus că nu a murit!".
sursa: dailymail.co.uk
Observator - Despre oameni, știrile așa cum trebuie să fie. ...
Puteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰
Stiri Sportive Citește și