A scris un MESAJ DE ADIO, apoi s-a SINUCIS! Sfârşit dramatic pentru o adolescentă de 15 ani, VIOLATĂ de colegi (VIDEO)
O adolescentă în vârstă de 15 ani și-a luat viața, după ce a fost violată în grup de mai mulţi colegi de şcoală. Atacul a avut loc în 2015, însă fata nu a putut să depăşească incidentul.
De Redactia Observator la 16.02.2017, 16:26O adolescentă în vârstă de 15 ani și-a luat viața, după ce a fost violată în grup de mai mulţi colegi de şcoală. Atacul a avut loc în 2015, însă fata nu a putut să depăşească incidentul.
Tragedia s-a întâmplat în Melbourne, Australia.
Înainte de a face gestul extrem, Cassidy Trevan le-a scris colegelor de clasă o scrisoare în care a mărturisit că a fost violată, avertizându-le să fie atente.
Fata a povestit că a fost hărţuită de agresori chiar şi după ce s-a mutat cu locuinţa şi a schimbat două unităţi de învăţământ.
"Numele meu este Cassidy şi am fost violată. Este de datoria mea să vă avertizez pentru ca aşa ceva să nu se mai întâmple", a scris fata, care a acuzat faptul că mai mulţi oficiali ai şcolii au ştiut de agresiune, însă nu au făcut nimic.
"Dacă cineva încearcă să îţi facă aşa ceva, merită să lupţi. Luptă! Dacă nu o faci, vei regreta pentru tot restul vieţii", avertiza adolescenta.
Potrivit 9News, deşi poliţia a deschis o anchetă în cazul fetei, nimeni nu a fost sub acuzare.