Antena LIVE

Curs valutar

Galerie foto

Femeia care şi-a ajutat soţul să răpească, violeze şi ucidă o fetiţă de doar 8 ani, condamnată la 15 ani de închisoare, în Rusia

Sentinţă de 15 ani de închisoare pentru o femeie care şi-a ajutat soţul să răpească, violeze şi ucidă o fetiţă de doar 8 ani.

De la 23.07.2021, 18:22
WhatsApp
Galerie (7)
emeia care şi-a ajutat soţul să răpească, violeze şi ucidă o fetiţă de doar 8 ani, condamnată la 15 ani de închisoare Profimedia

Kristina Dvornikova și-a privit soţul în timp ce o abuza sexual pe fetiţa de 8 ani pe care o răpiseră împreună de pe stradă şi nu a mişcat un deget nici în momentul în care bărbatul a ucis-o pe micuţă.

Femeia în vârstă de 32 de ani a fost condamnată la 15 ani de închisoare de o instanţă rusă pentru incitare la uciderea copilei, Vika Teplyakova, de doar opt ani, care fugise de acasă după o ceartă cu părinţii ei. Soțul, Igor Dvornikov, în vârstă de 46 de ani, a fost condamnat pe viaţă pentru răpirea, violarea și uciderea minorei.

Filmările de pe camerele de supraveghere au arătat-o pe Vika îmbrăcată într-un tricou şi pantaloni scurţi albaştri, mergând singură spre insula Sakhalin, pentru a se întâlni cu prietenii ei, după o ceartă cu familia.

Peste 500 de voluntari s-au alăturat misiunilor de căutare timp de trei zile, ulterior Kristina recunoscând poliţiei că ea şi soţul ei i-au pus capăt zilelor.

Pe acelaşi subiect

„Cuplul a decis să răpească copilul pentru a satisface nevoile sexuale ale bărbatului. Profitând de starea neputincioasă a copilului, inculpații au dus-o într-o pădure din apropierea satului Ozhidaevo” a declarat un purtător de cuvânt în faţa instanţei. Din informaţiile incluse în anchetă, Vika s-ar fi simţit în siguranţă atunci când cei doi s-au oferit să o ducă cu maşina, neştiind că planurile cuplului de a profita de inocenţa ei îi vor fi în final fatale.

În prezența soției sale, „bărbatul beat a aruncat-o pe fată pe bancheta din spate a maşinii, a violat-o şi apoi a comis alte violenţe de natură sexuală împotriva ei”. A sufocat-o ținându-i o pungă de plastic deasupra capului înainte de a-i îngropa trupul lângă un râu. Dvornikova a declarat instanței că ea însuşi a fost victimă a violenței domestice și „nu a putut opune rezistenţă în faţa soțului ei”. Procurorul Yulia Pilgui a declarat însă că femeia și-a dovedit rolul activ în răpirea fetei și „incitarea la comiterea violului” împotriva minorei.

Soţul nu recunoaşte acuzaţiile şi dă vina pentru omor pe femeie

La polul opus, soţul a declarat în faţa instanţei că în ciuda faptului că el a atras-o pe Vika la ei, de fapt Kristina ar fi fost cea care a atacat-o şi ucis-o pe copilă.  Potrivit Daily Star, în timp ce a fost ridicat în cătuşe a strigat: „Nu sunt de acord cu sentinţa. Nu am comis eu asta!”

Bărbatul a mai fost condamnat pentru uciderea unei femei și a unui bărbat chinez în 2001 și pentru violul unei fete minore în 2018. Surse din poliție au declarat că pe computerul său au fost găsite mai multe fotografii şi clipuri pornografice care includ violul.

Mama Vikăi, Ulyana Teplyakova, în vârstă de 32 de ani, declarase înainte de proces că are speranţe „că în curând acești oameni vor ajunge în iad”. „Ei meritau o pedeapsă teribilă și dureroasă”, a spus ea. Fiica ei era „amabilă și prietenoasă, ascultătoare, un copil obișnuit, toți prietenii ei o iubeau”.

Larisa Andreescu

Larisa Elena Andreescu face parte din echipa Observator de peste 8 ani şi este în prezent Editor de Content pentru site-ul observatornews.ro. ...

copil minora viol omor bataie abuz sexual sot sotie rusia femeie complice sentinta inchisoare crima
Întrebarea zilei
Sunteţi de acord cu interzicerea completă a telefoanelor mobile la şcoală?

Da

Nu

*după apăsarea butonului "Votează" pagina se va reîncărca pentru afișarea rezultatelor

Puteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰

Stiri Sportive Citește și
Localitatea de lângă București în care oamenii se mută pe capete. Arată ca...
Fanatik.ro
Publicat 09.03.2025
Iluzie optică virală | Doar un geniu poate găsi polițistul ascuns în această...
Gandul
Publicat 09.03.2025
Justin Trudeau, în lacrimi după o discuție aprinsă și plină de injurii cu Trump
Adevărul
Publicat 08.03.2025
Jurații Chefi la cuțite vorbesc cu emoție despre sărbătoritele zilei de 8...
A1
Publicat 07.03.2025
Horoscopul zilei de 10 martie 2025. Taurii lasă trecutul în spate. Află ce se...
CaTine
Publicat 09.03.2025
BREAKING NEWS / A murit celebrul astrolog Minerva! Gabriela Dima s-a stins din...
spynews.ro
Publicat 07.03.2025
Accident teribil în Germania: jucătorului român i-a fost amputat piciorul »...
GSP
Publicat 06.03.2025
Care sunt cele cinci țări din lume care nu pot fi cucerite? Geografia se află...
Click.ro
Publicat 08.03.2025
Cel mai bogat oraș din lume. Aici locuiesc 350.000 de milionari și 60 de miliardari
Useit
Publicat 08.03.2025
Concertele și spectacolele lunii martie! Ce mari artiști putem vedea
Money.ro
Publicat 06.03.2025
„Sute de ucraineni morți” și un avantaj clar pentru armata rusă, după ce...
libertatea.ro
Publicat 09.03.2025
Fanii Selenei Gomez au constatat că vocea ei a devenit mai monotonă și lipsită...
ZU
Publicat 09.03.2025
Mini tarte cu pastă de ciuperci și șuncă. Un aperitiv savuros
Hello taste
Publicat 08.03.2025
Supă cremă de morcovi și cartof dulce. Delicioasă și ușor de digerat
Deparinti
Publicat 09.03.2025
Hande Erçel a îmbrăcat o ținută demnă de podium. Vedeta s-a aflat printre...
Happy
Publicat 07.03.2025
Ramona Bădescu a vorbit despre planurile de nuntă! „Am pus totul la cale!”
BZI
Publicat 07.03.2025
Nouria Nouri, fosta soție a lui Daniel Iordăchioaie, și-a cunoscut actualul...
DIVA
Publicat 23.09.2024
Cât de eficiente sunt cremele cu colagen. Ce spune medicul dermatolog despre...
Medicool
Publicat 09.03.2025