Antena LIVE

Curs valutar

Circulație blocată pe Valea Oltului, după ce un tir s-a răsturnat

Circulaţia pe Valea Oltului a fost blocată în această dimineaţă. Totul după un accident în care au fost implicate trei TIR-uri şi un autoturism

De la 07.12.2015, 16:29
WhatsApp
Vezi și:

Circulaţia pe Valea Oltului a fost blocată în această dimineaţă. Totul după un accident în care au fost implicate trei TIR-uri şi un autoturism. Unul dintre mastodonţi s-a răsturnat şi a acoperit şoseaua pe toată lăţimea ei. Şoferii de TIR şi un pasager au fost răniţi şi au ajuns la spital.

Pe Drumul Naţional 7 nu se poate circula din cauza unui accident în care au fost implicate, din primele informații, trei TIR-uri și un autoturism.

Două dintre TIR-urile implicate în accident au rămas pe roți, însă al treilea s-a răsturnat și se află de-a latul șoselei. Pentru ridicarea acestuia va fi nevoie de o macara și, până utilajul nu va interveni, este puțin probabil ca traficul să se deblocheze.

Doi dintre șoferi sunt răniți și au fost transportați la spital.

Accidentul a avut loc tot pe tronsonul Călimănești-Brezoi, unde circulația a fost închisă și săptămâna trecută, din cauza căderilor de pietre. Cozile de mașini au început din nou să se formeze și se întind deja pe mai bine de 2 kilometri.

Redactia Observator

Observator  - Despre oameni, știrile așa cum trebuie să fie. ...

social tir accident sofer masina valea oltului
Întrebarea zilei
Sunteţi pregătiţi cu un kit minim şi bani cash în cazul unei pene de curent?

Da

Nu

*după apăsarea butonului "Votează" pagina se va reîncărca pentru afișarea rezultatelor

Puteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰

Stiri Sportive Citește și