Video "Cel mai frumos meci". Ultima semifinală a Cupei Mondiale, trăită la intensitate maximă în Capitală
Nebunia frumoasă a spectacolului Mondial s-a trăit aseară intens în Capitală. În Piața Antena World Cup, fanii Argentinei au transformat fiecare gol într-o explozie de bucurie. Steagurile au fluturat, cântecele au răsunat, iar atmosfera a fost minunată.
"Argentina forţează golul.", se aude comentatorul în timpul meciului de ieri.
Piața Antena World Cup s-a colorat în alb și bleu, iar steagurile Argentinei au transformat locul într-o uriaşă tribună pentru Messi și campioana en-titre.
Ultima semifinală din această ediţie a Campionatului Mondial a adunat în Piaţa Antena World Cup aproape 4 mii de oameni. Argentinienii speră ca Messi să ducă naţionala în marea finală, în timp ce englezii vor ca Bellingham şi Kane să aducă acasă trofeul.
În tabăra Argentinei, fiecare pasă a ridicat pulsul, iar fiecare atac a fost întâmpinat cu speranța că Messi va mai scrie o pagină de istorie.
"Cel mai frumos meci din viaţa mea. Am simţit toate emoţiile din viaţa mea, n-am cuvinte. Zici că a fost finala cu Franţa.", spune un suporter.
"În patru zile, aşa vreau să-l văd cum ar veni.", adaugă un at suporter.
Golul Angliei le-a dat emoţii mari fanilor din tabăra adversă.
"Îmi place cum în România toată lumea susţine Argentina. Aşa că noi îi numim "romantina", adaugă un grup de englezi.
Golul Angliei le-a dat emoţii mari fanilor din tabăra adversă.
Spectacolul mondial s-a trăit şi în mall-uri, restaurante şi terase.
Reporter: Cum ţi se pare Spania?
Fată: O echipă bună, dar consider că Argentina ar bate.
"Sunt foarte, foarte bucuroși partenerii noștri să țină deschis, să poată să-i ajute pe oameni să se bucure de un suc, chiar și o cină mai târziu, împreună cu prietenii lor, uitându-se la fotbal.", explică Roxana Baias, Group Head of Marketing Nepi Rockcastle.
Şi în Timişoara, fanii lui Messi au trăit la intensitate maximă victoria Argentinei.
"A fost un meci foarte interensant. Messi a dovedit că e cel mai bun jucător. S-a văzut şi pe teren. Două pase de goluri. Ronaldo nu a făcut nimic. Messi câştigă finala! Un meci foarte frumos! Atât vreau să zic: Messi, regeleee!", adaugă un alt fan.
Cea mai mare competiţie de fotbal din istorie poate fi urmărită în exclusivitate în România la Antena 1 şi Antena Play.
Reporter Observator Antena 1 specializat pe Sănătate. ➜
