Observator » Evenimente » Noapte "de groază" în Pasul Tihuţa. Zeci de turişti străini au petrecut de Halloween la Castelul Contelui Dracula

Noapte "de groază" în Pasul Tihuţa. Zeci de turişti străini au petrecut de Halloween la Castelul Contelui Dracula

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 01.11.2017, 07:37 | Modificat la 01.11.2017, 10:31

Zeci de turişti americani, englezi, suedezi şi din Insulele Canare din Spania au ajuns acolo pentru a petrece Halloweenul chiar acasă la Dracula.

Zeci de turişti americani, englezi, suedezi şi din Insulele Canare din Spania au ajuns acolo pentru a petrece Halloweenul chiar acasă la Dracula. Şi n-au regretat deloc. Ba, din contră: s-au bucurat la maxim de cea mai autentică petrecere. La Sibiu însă, 70 de oameni au protestat împotriva sărbătorii îmbrăcaţi în costume populare.