Antena Meniu Search
x

Curs valutar

Tragedie de Rusalii, în Maramureș. O fată de 12 ani și o femeie au murit într-un accident cu două mașini

Un accident mortal s-a produs lângă Petrova, în Maramureș, unde două mașini s-au ciocnit frontal. O fată de 13 ani și o femeie au murit, iar alte 4 persoane au fost rănite.

de Cristian Toteştean

la 17.06.2019 , 00:15

Locul accidentului mortal din Maramureș Accident lângă Petrova, în Maramureș, soldat cu doi morți - Facebook/Gulin Marian

Un accident mortal s-a produs lângă Petrova, în Maramureș, unde două mașini s-au ciocnit frontal, de Rusalii. O fată de 12 ani și o femeie au murit, iar alte 4 persoane au fost rănite.

Tragedia s-a consumat pe drumul care leagă localitățile Petrova și Leordeni din Maramureș.

Potrivit martorilor, 2 mașini s-au ciocnit frontal și au fost distruse de impact. Izbitura a avut un efect devastator pentru cei aflați în automobile.

Articolul continuă după reclamă

O fată de 12 ani a murit, la fel și o femeie de 40 de ani. Alte 4 persoane au fost rănite. Două dintre victime, aflate în stare gravă, au fost descarcerate.

INFORMARESetările tale privind cookie-urile nu permit afișarea conținutului din această zonă. E necesar să accepți cookie-urile social media pentru afisarea acestui tip de conținut. Modifică setările

Polițiștii care anchetează accidentul mortal nu au precizat, deocamdată, cum s-a produs accidentul și încă nu au stabilit cauzele tragediei.

Cristian Toteştean Like
Înapoi la Homepage
Comentarii


Întrebarea zilei
Credeţi că ar trebui mărită limita de vârstă în cazul conturilor de TikTok?
Observator » Evenimente » Tragedie de Rusalii, în Maramureș. O fată de 12 ani și o femeie au murit într-un accident cu două mașini