Observator » Evenimente » BMW-urile noi din poliţie ar putea ajunge pe masa lui Kovesi. USR acuză că au fost luate cu dedicaţie de la prietenul lui Klaus Iohannis

Video BMW-urile noi din poliţie ar putea ajunge pe masa lui Kovesi. USR acuză că au fost luate cu dedicaţie de la prietenul lui Klaus Iohannis

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 28.09.2022, 19:47 | Modificat la 28.09.2022, 19:48

Cazul Poliţiei care cumpără BMW-uri ar putea fi anchetat de subalternii Laurei Codruţa Kovesi. USR a sesizat Parchetul European şi Biroul anti-fraudă în legătură cu licitaţiile pentru cumpărarea celor 600 de maşini noi pentru Rutieră.

Cătălin Drulă pretinde că licitaţia a fost cu dedicaţie, pentru un amic al preşedintelui Klaus Iohannis. Ministrul de Interne explica zilele trecute să Poliţia are nevoie de automobile puternice, care vor fi plătite cu bani europeni.