Camătă în stil românesc. Un pădurar din Bistrița a vrut să-l mituiască pe șeful Gărzii Forestiere cu 5l de ţuică şi mezeluri
Un pădurar în vârstă de 50 de ani, din cadrul Ocolului Silvic Izvorul Someșului Mare, comuna Șanț, județul Bistrița-Năsăud, a vrut să dea mită carne și țuică pentru a fi favorizat la un control.
![Camătă în stil românesc. Un pădurar din Bistrița a vrut să-l mituiască pe șeful Gărzii Forestiere cu 5l de ţuică şi mezeluri Camătă în stil românesc. Un pădurar din Bistrița a vrut să-l mituiască pe șeful Gărzii Forestiere cu 5l de ţuică şi mezeluri](https://img.observatornews.ro/0/2024/4/16/572245/mita-8ddedd43.jpg?w=1200)
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
DGA Bistrița-Năsăud l-a prins, luni, în flagrant pe pădurar, într-o parcare la ieșirea din Bistrița spre Năsăud, în timp ce oferea, ca mită, șefului Gărzii Forestiere Județene Bistrița-Năsăud, pastramă, batoane de salam de vânat, cârnăciori, păstrăv proaspăt și cinci litri de țuică.m
„Pădurarul a recurs la acest gest în scopul favorizării sale cu privire la controlul silvic care se desfășoară în prezent în cantonul pe care îl are în administrare”, arată DGA.
Pădurarul este cercetat pentru dare de mită.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰