Video Doi turişti şi-au riscat viaţa, după ce au plecat să schieze în afara pârtiei şi s-au rătăcit, la Voineasa. Zăpada măsura un metru și jumătate
Doi turiști au avut nevoie de ajutorul salvamontiștilor din Voineasa, după ce au ignorat avertizările meteorologilor şi au plecat să schieze în afara pârtiei.
De Redactia Observator la 05.02.2023, 07:27- Simulare Evaluarea Națională 2023. Subiectele la limba română, publicate astăzi
- Săptămâna mega-finalei America Express, de duminică 19 Martie, până duminică 26 Martie. Duminică 20.00, Luni, Marți, Miercuri 20.30 și Duminică 20.00 doar pe Antena 1 și AntenaPLAY.
În zonă era viscol, iar zăpada măsura un metru și jumătate așa că a fost ușor să se rătăcească. Salvatorii montani au pornit în căutarea celor doi schiori și i-au găsit, după scurt timp. Din fericire, turiștii n-au avut nevoie de îngrijiri medicale. Schiorii sunt sfătuiți să nu se aventureze pe creste ori în afara pârtiilor amenajate pentru că există și risc de avalanșe.
Puteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News!