Video Maşină făcută zob, lângă Timişoara, după ce o şoferiţă începătoare a intrat în faţa trenului. O pasageră grav rănită, în urma impactului violent
O şoferiţă de 19 ani a provocat un grav accident la o trecere cu calea ferată, în apropiere de Timişoara. Tânăra care mai avea în maşină doi pasageri s-a avântat pe linii în faţa unui tren. În urma impactului o pasageră în vârstă de 65 de ani a fost grav rănită.
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Neatenţia şi lipsa de experienţă şi-au spus cuvântul. Accidentul s-a petrecut în jurul orei 11. Şoferiţa de 19 ani a ignorat Crucea Sfântului Andrei şi s-a trezit pe linia de cale ferată. Totul s-a întâmplat mult prea din scurt, aşa că mecanicul nu a mai putut evita impactul.
Trei oameni din autoturism au avut nevoie de îngrijiri medicale, iar o femeie de 65 de ani a fost transportată la spital.
Şoferiţa şi mecanicul au fost testaţi cu aparatul etilotest, rezultând valori negative. Poliţiştii au întocmit un dosar penal pentru vătămare corporală din culpă.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰