Antena Meniu Search
x

Curs valutar

O tânără de 22 de ani din Prahova a murit după ce a fost lovită cu toporul în cap. Suspectul, reţinut

O tânără de 22 de ani a murit după ce ar fi fost lovită cu un topor în cap. Suspectul, un bărbat de 37 de ani, a fost depistat de polițiști, informează Mediafax.

de Redactia Observator

la 16.06.2025 , 16:10

O tânără de 22 de ani din Prahova a murit după ce a fost lovită cu toporul în cap. Suspectul, reţinut - O tânără de 22 de ani din Prahova a murit după ce a fost lovită cu toporul în cap. Suspectul, reţinut - Arhivă

Potrivit IPJ Prahova, polițiștii au fost sesizați luni de o femeie din localitatea Lipănești cu privire la faptul că o persoană a fost lovită cu un topor în cap și este posibil decedată. La fața locului, polițiștii au găsit o tânără de 22 de ani căzută și inconștientă. Ea a fost preluată de un echipaj SMURD, care a constatat decesul acesteia.

Suspectul principal, reţinut de poliţişti

Investigațiile sunt în desfășurare, urmând a fi stabilite cu exactitate împrejurările producerii incidentului. Deși bănuitul ar fi plecat de la fața locului după comiterea faptei, polițiștii și jandarmii l-au identificat și depistat în scurt timp. Este vorba de un bărbat de 37 de ani, din orașul Boldești-Scăeni, care se află, la acest moment, în custodia Poliției.

Articolul continuă după reclamă

În cauză, cercetările sunt continuate de un procuror din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Prahova, cu sprijinul polițiștilor din cadrul Serviciului de Investigații Criminale Prahova.

Redactia Observator Like

Observator  - Despre oameni, știrile așa cum trebuie să fie.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Întrebarea zilei
V-aţi încuraja copiii spre o carieră în gaming?
Observator » Evenimente » O tânără de 22 de ani din Prahova a murit după ce a fost lovită cu toporul în cap. Suspectul, reţinut