Pasionații de vânătoare s-au adunat la Târgu Neamţ, unde au povestit despre trofeele lor
Petrecere în stil vânătoresc la Târgu Neamţ. Balul vânătorilor a adunat laolalta slujitori ai zeiţei Artemis din mai multe zone ale Moldovei. După ce un an întreg au străbătut pădurile în căutare de trofee, aseară şi-au pus costumele de petrecere şi au chefuit alături de consoarte la o reuniune doar a lor.
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Petrecere în stil vânătoresc la Târgu Neamţ. Balul vânătorilor a adunat laolalta slujitori ai zeiţei Artemis din mai multe zone ale Moldovei. După ce un an întreg au străbătut pădurile în căutare de trofee, aseară şi-au pus costumele de petrecere şi au chefuit alături de consoarte la o reuniune doar a lor.
Vânătorii s-au distrat, au dansat şi s-au delectat şi cu bunătăţi alese: carne de vânat, păstrăv de munte dar şi multe alte suprize culinare. A fost întâlnirea anuală a pasionaţilor de vânătoare din zona Moldovei.
Momentul culminant al balului a fost o tombolă cu premii pe măsura evenimentului. Trofeul râvnit de toate lumea a fost o căprioară.
După distracţie de pe ringul de dans, seara s-a încheiat cu poveşti vânătoreşti!
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰