Observator » Evenimente » Șapte fraţi din Prahova cu vârste între o lună şi 7 ani, duşi de urgenţă la spital. Micuţii s-au intoxicat cu fum (VIDEO)

Șapte fraţi din Prahova cu vârste între o lună şi 7 ani, duşi de urgenţă la spital. Micuţii s-au intoxicat cu fum (VIDEO)

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 06.10.2017, 13:20 | Modificat la 06.10.2017, 14:26

Mama a fost cea care a cerut de urgenţă ajutor. Rând pe rând, medicii au dus copiii, dar şi pe mama lor la Spitalul de Pediatrie din Ploieşti.

Mama a fost cea care a cerut de urgenţă ajutor. Rând pe rând, medicii au dus copiii, dar şi pe mama lor la Spitalul de Pediatrie din Ploieşti.

Familia locuieşte într-o singură cameră a unei case în care cineva i-a lăsat să stea. Acolo, singurul obiect care emana căldură era o sobă veche cu plită.

Se pare că, în încercarea de a se încălzi, mama copiilor a folosit această sobă improvizată. Fumul a cuprins însă repede încăperea şi micuţilor li s-a făcut rău. Asistenţii sociali de la Direcţia pentru Protecţia Copilului Prahova au început o anchetă în acest caz.

Articolul continuă după reclamă