Tot STEAUA! 6-0 cu Aalborg

Campioana României a salvat onoarea fotbalului intern după victoria de răsunet obținută în fața danezilor de la Aalborg

Seara echipelor românești în Europa League a început cum nu se putea mai prost. Plecată în Croația cu gânduri de victorie, Astra a fost zdrobită de Dinamo Zagreb cu 5-1 și trimisă, încă din start, pe ultima poziție a clasamentului din grupă și, cel mai probabil, în gura patronului Ioan Niculae.

Nu același lucru se poate spune despre meciul doi, acolo unde Steaua a înfruntat Aalborg. După o primă repriză în care nordicii au ratat niște ocazii incredibile, Steaua s-a dezlănțuit în partea secundă. Steliștii au marcat gol după gol. Sânmărtean a deschis balul în minutul 51 și în următoarele 20 de minute a fost prăpăd la poarta oaspeților. Raul Rusescu, din penalty, Keșeru de trei ori și, din nou, Rusescu au marcat pentru una dintre cele mai clare victorii ale echipelor românești în cupele europene.

Vi s-a întâmplat să fiţi hărţuiţi într-un teambuilding?

Observator » Evenimente » Tot STEAUA! 6-0 cu Aalborg