Observator » Evenimente » Un polițist din Timișoara a provocat un accident de circulație, după ce s-a urcat băut la volan. Colegii săi cred că era și drogat

Video Un polițist din Timișoara a provocat un accident de circulație, după ce s-a urcat băut la volan. Colegii săi cred că era și drogat

Iulia Pop | Timp citire: 1 minut
Publicat la 23.11.2023, 20:11 | Modificat la 23.11.2023, 20:17

Un poliţist local din Timişoara care s-a urcat băut la volan a provocat un accident de circulaţie. Bărbatul în vârstă de 53 de ani a pierdut controlul volanului şi a intrat cu maşina într-un alt autoturism condus de o femeie, care a fost proiectat apoi într-un alt vehicul.

Din fericire, nimeni nu a fost rănit, însă în urma testării a rezultat că poliţistul avea o alcoolemie de 1,29 la mie în aerul expirat.

Agenţii care l-au testat cred că poliţistul consumase şi substanţe psihoactive, aşa că a fost dus la spital şi pentru probe de sânge.