Observator » Ştiri externe » Concursul anual de mâncat hotdogi, câştigat pentru a 14-a oară de americanul "Fălci", în New York

Video Concursul anual de mâncat hotdogi, câştigat pentru a 14-a oară de americanul "Fălci", în New York

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 05.07.2021, 17:24 | Modificat la 05.07.2021, 17:55

"Fălci", un american de 35 de ani, a câştigat pentru a 14-a oară concursul anual de mâncat hotdogi din New York.

Concursul anual de mâncat hotdogi a fost câştigat pentru a 14-a oară de campionul Joey Chestnut.  Poreclit Fălci, concurentul a înfulecat nu mai puţin de 76 de porţii în doar 10 minute. Este al 14-lea titlu pentru bărbatul în vârstă de 35 de ani care a câştigat în ultimii ani competiţia.

Acum, el oferă cursuri pentru cei care vor să mănânce mai rapid. Competiţia este organizată în fiecare an, în New York şi a devenit o tradiţie de Ziua Independenţei.