Antena Meniu Search
x

Curs valutar

Maratonul lui Moş Crăciun

Înaintea sărbătorilor de iarnă, la Atena a avut loc un maraton cu totul special. Spun special pentru că participanţii au avut parte de o costumaţie inedită

de Redactia Observator

la 30.11.2015 , 08:56

Înaintea sărbătorilor de iarnă, la Atena a avut loc un maraton cu totul special. Spun special pentru că participanţii au avut parte de o costumaţie inedită. Au alergat peste doi kilometri purtand costumul lui Moş Crăciun.

Au făcut totul pentru copiii care au nevoie de ajutor. Evenimentul a adus zambete pe chipurile tuturor şi bună dispoziţie.

Grecii au organizat un maraton de 2.5 kilometrii pentru a strage fonduri pentru copiii abandonati. La linia de start s-au adunat oameni deghizaţi în Moş Craciun.

Vezi și

Oamenii au răspuns pozitiv iniţiativei şi au participat într-un numar foarte mare, toţi încantaţi de frumuseţea evenimentului şi de utilitatea lui. În schimbul initiativei oamenilor, fiecare participant a putuit pastra hainele moşului.

Redactia Observator Like

Observator  - Despre oameni, știrile așa cum trebuie să fie.

Înapoi la Homepage
Comentarii

Fii primul care comentează


Întrebarea zilei
Considerați că numărul mare de accidente rutiere justifică majorarea tarifelor RCA?
Observator » Ştiri externe » Maratonul lui Moş Crăciun