Observator » Ştiri externe » Răsplătiți pentru generozitate de un om al străzii

Răsplătiți pentru generozitate de un om al străzii

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 29.12.2018, 09:36 | Modificat la 29.12.2018, 19:36

Se spune că binele este răsplătit înzecit. Este şi cazul mai multor americani, care în preajma sărbătorilor s-au oferit să ajute un om al străzii. Spre surprinderea lor, în schimbul generozităţii, au primit nu doar mulţumiri ci şi o bancnotă de 100 de dolari.

Se spune că binele este răsplătit înzecit. Este şi cazul mai multor americani, care în preajma sărbătorilor s-au oferit să ajute un om al străzii. Spre surprinderea lor, în schimbul generozităţii, au primit nu doar mulţumiri ci şi o bancnotă de 100 de dolari.