ROMÂN BATJOCORIT pe stradă, în Barcelona, de un vlogger. I-a dat să mănânce biscuiți cu PASTĂ DE DINȚI și l-a filmat, ca să facă bani pe Youtube! (VIDEO)
Un vlogger a intrat în atenția autorităților spaniole, după ce a umilit un român fără adăpost, căruia i-a dat să mănânce biscuiți cu pastă de dinți. Vloggerul a filmat, ca să pună pe Youtube videoul și să facă bani.
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Un vlogger a intrat în atenția autorităților spaniole, după ce a umilit un român fără adăpost, căruia i-a dat să mănânce biscuiți cu pastă de dinți. Vloggerul a filmat, ca să pună pe Youtube videoul și să facă bani.
Scena scandaloasă s-a consumat în fața unui supermarket din Barcelona, unde românul de 52 de ani cerșea. Vloggerul Kanghua Ren, un chinez de 19 ani care s-a stabilit în orașul spaniol, are un cont de Youtube și câștigă aproximativ o mie de Euro pe lună de pe urma videourilor pe care le postează, spune presa locală.
![](http://observator.tv/uploads/modules/news/0/2017/1/28/197257/14856057342d17e0d9.jpg)
Și în cazul românului, Kanghua Ren a vrut, de asemenea, să facă un video viral. A înlocuit crema unor biscuiți cu pastă de dinți și i-a dat cerșetorului să-i mănânce.
![](http://observator.tv/uploads/modules/news/0/2017/1/28/197257/1485605729206f58c9.jpg)
Videoul a provocat însă indignarea asociațiilor pentru drepturile omului din Spania. Când a descoperit că a provocat scandal, vloggerul a încercat să mușamalizeze. A șters videoul de pe canalul său și a încercat să dea românului 300 de Euro, ca să nu facă plângere la poliție.
![](http://observator.tv/uploads/modules/news/0/2017/1/28/197257/14856057249580a864.jpg)
Plângerea a fost depusă însă de un grup de activiști, numit Garda Urbană, spune un ziar catalan. Vloggerul urmează să dea socoteală autorităților.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰