Observator » Ştiri externe » Scurgere de amoniac pe ISS: echipajul din sectorul american a fost evacuat în sectorul rusesc

Scurgere de amoniac pe ISS: echipajul din sectorul american a fost evacuat în sectorul rusesc

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 14.01.2015, 13:49 | Modificat la 14.01.2015, 13:51

O scurgere de amoniac pe Stația Spațială Internațională (ISS) a determinat izolarea sectorului american al platformei și evacuarea echipajului în sectorul rusesc, transmit Reuters și EFE

O scurgere de amoniac pe Stația Spațială Internațională (ISS) a determinat izolarea sectorului american al platformei și evacuarea echipajului în sectorul rusesc, transmit Reuters și EFE

Situația este sub control și nu este nici un pericol, a dat asigurări un purtător de cuvânt al agenției spațiale ruse, Roscosmos.