Un şofer român trădat de GPS în Italia, aproape de o tragedie. A ajuns noaptea cu TIR-ul în cimitir
Un şofer român trădat de GPS în Italia a fost aproape de o tragedie. A ajuns noaptea cu TIR-ul într-un cimitir şi a fost la câţiva centimetri să se prăbuşească într-o râpă.
![](https://img.observatornews.ro/0/2018/10/19/272382/1539935762e42e65b8.jpg?w=1200)
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Un şofer român trădat de GPS în Italia a fost aproape de o tragedie. A ajuns noaptea cu TIR-ul într-un cimitir şi a fost la câţiva centimetri să se prăbuşească într-o râpă.
Incidentul a avut loc joi seara la Furci Siculo, pe coasta de est a Siciliei. Tânărul şofer român, neexperimentat, avea de transportat 20 de tone de citrice în port, dar a venit noaptea şi a fost trădat şi de GPS. Aşa că s-a trezit cu TIR-ul pe aleea cimitirului, unde nu putea să întoarcă.
A ajuns apoi în zona grotelor şi doar câţiva centimetri au lipsit să nu cadă într-o râpă adâncă. Oamenii au ieşit din case panicaţi de zgomot şi şocaţi să vadă un camion de mare tonaj pe străduţa lor.
Localnicii l-au ajutat pe şofer să iasă din încurcătură şi apoi l-au ghidat spre depozitul unde avea de dus marfa.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰