Observator » Ştiri externe » "Sunt gata să DECAPITEZ următorul inamic!". Mesajul ŞOCANT transmis de un jihadist!

"Sunt gata să DECAPITEZ următorul inamic!". Mesajul ŞOCANT transmis de un jihadist!

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 24.08.2014, 12:38 | Modificat la 24.08.2014, 13:01

Moartea jurnalistului James Foley nu pare a fi de ajuns! Un luptător al Statului Islamic, care a plecat din Marea Britanie în Siria, a declarat că Allah îl face să decapiteze oamenii cu uşurinţă

Moartea jurnalistului James Foley nu pare a fi de ajuns! Un luptător al Statului Islamic, care a plecat din Marea Britanie în Siria, a declarat că Allah îl face să decapiteze oamenii cu uşurinţă

Abu Abduallah al-Britani, un jihadist britanic, despre care se crede că face parte din gruparea "The Beatles", care a stat în spatele decapitării jurnalistului James Foley, a plecat în Siria la începutul acestui an, relatează The Mirror.

În mesajul său, acesta a vorbit despre antrenamentele dure la care ia parte pentru a fi pregătit pentru luptă. De exemplu, exerciţiile pentru încheietura mâinii îl ajută atunci când taie capetele inamicilor.

Articolul continuă după reclamă

La o zi după difuzarea în mediul online a filmului în care James Foley este decapitat, al-Britani a spus că nu se teme să ducă la bun sfârşit astfel de atrocităţi în Siria.