Ambulanțier din Suceava, răpus de Covid-19
Suceava rămâne cel mai mare focar de coronavirus din ţară. Acolo a fost înregistrat şi primul deces al unui cadru medical infectat cu COVID-19 în România.
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Suceava rămâne cel mai mare focar de coronavirus din ţară. Acolo a fost înregistrat şi primul deces al unui cadru medical infectat cu COVID-19 în România. Este vorba despre un angajat la ambulanţă de 53 de ani, care a murit ieri. Fusese confirmat cu Covid-19 săptămâna trecută. Mulţi alţi colegi de-ai lui sunt infectaţi cu noul virus. Aflaţi detaliile din materialul video de mai sus.
Ți-a plăcut acest articol?
Like
Întrebarea zilei
Puteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰