Apele Dunării s-au revărsat în două comune din Tulcea!
Apele Dunării s-au revărsat în două comune din Tulcea. Mai multe gospodării dar şi sute de hectare de păşune şi pădure au fost inundate în doua localităţi
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Apele Dunării s-au revărsat în două comune din Tulcea. Mai multe gospodării dar şi sute de hectare de păşune şi pădure au fost inundate în doua localităţi. Şi drumul judeţean din Sălceni a fost acoperit de ape astfel că se circulă cu restricţii în zonă. Din păcate, veştile nu sunt deloc bune pentru perioada următoare. Cotele Dunării sunt în contină creştere, potrivit oficialilor.
Ți-a plăcut acest articol?
Like
Întrebarea zilei
Puteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰