Camelia Roiu, medicul de la Spitalul de Arşi: "Nu mai pot să mai ascund adevărul!"
"Nu mai pot să mai ascund adevărul!". Aşa îşi începe mărturia unul dintre puţinii medici care a avut curaj să lupte, de unul singur, cu sistemul de sănătate grav bolnav de la noi. Camelia Roiu, medicul anestezist care a filmat un pacient mâncat de larve, pe patul Spitalului de Arşi, a vorbit cu reporterii Observator.
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
"Nu mai pot să mai ascund adevărul!". Aşa îşi începe mărturia unul dintre puţinii medici care a avut curaj să lupte, de unul singur, cu sistemul de sănătate grav bolnav de la noi. Camelia Roiu, medicul anestezist care a filmat un pacient mâncat de larve, pe patul Spitalului de Arşi, a vorbit cu reporterii Observator.
Ți-a plăcut acest articol?
Like
Întrebarea zilei
Puteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰