Observator » Ştiri sociale » Ceaiul e sănătos, dar ambalajul este cancerigen

Ceaiul e sănătos, dar ambalajul este cancerigen

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 08.01.2016, 19:41 | Modificat la 08.01.2016, 20:00

Ceaiul e sănătos. Dar ambalajul - periculos. O arată unele studii, o spun şi nutriţioniştii. Substanţe folosite pentru confecţionarea pliculeţelor pot fi cancerigene, mai ales în contactul cu apa fierbinte.

 Ceaiul e sănătos. Dar ambalajul - periculos. O arată unele studii, o spun şi nutriţioniştii. Substanţe folosite pentru confecţionarea pliculeţelor pot fi cancerigene, mai ales în contactul cu apa fierbinte. Foarte periculoase pot fi si pesticidele cu care sunt stropite plantele înainte de a fi uscate.