Doi gemeni nascuti prematur au fost uitati de medici in voia sortii in Campulung Muscel
Mama i-a nascut, s-a chinuit, tatal a suferit alaturi de ea, iar medicii i-au dat uitarii. Doi gemeni nascuti prematur la sase luni au fost lasati in voia sortii intr-un spital din Campulung Muscel. Aveau la nastere sapte sute, respectiv noua sute de grame. Medicii i-au considerat pierduti si i-ar fi inregistrat ca avortoni. Micutii au trait, insa, fara incubator sau alt ajutor medical, timp de noua zile. In tot acest timp, tatal gemenilor a alergat disperat de la o autoritate la alta. Povestea a ajuns la urechile lui Raed Arafat. Azi-noapte, copiii au fost mutati, de urgenta, la maternitatea Polizu din capitala.
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Mama i-a nascut, s-a chinuit, tatal a suferit alaturi de ea, iar medicii i-au dat uitarii. Doi gemeni nascuti prematur la sase luni au fost lasati in voia sortii intr-un spital din Campulung Muscel. Aveau la nastere sapte sute, respectiv noua sute de grame. Medicii i-au considerat pierduti si i-ar fi inregistrat ca avortoni. Micutii au trait, insa, fara incubator sau alt ajutor medical, timp de noua zile. In tot acest timp, tatal gemenilor a alergat disperat de la o autoritate la alta. Povestea a ajuns la urechile lui Raed Arafat. Azi-noapte, copiii au fost mutati, de urgenta, la maternitatea Polizu din capitala.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰