Aproape un sfert din cuplurile din România se confruntă cu infertilitatea. Principala cauză este amânarea concepţiei până la vârste înaintate
Datele sunt îngrijorătoare. Potrivit Institutului Naţional de Statistică, în România, rata natalitatii scade alarmant. Și asta pentru că aproximativ 15 - 20% dintre cuplurile care îşi doresc copii se confruntă cu problema infertilitătii. Una dintre principalele cauze este amânarea concepţiei până la vârste înaintate, după 35 de ani.
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Datele sunt îngrijorătoare. Potrivit Institutului Naţional de Statistică, în România, rata natalitatii scade alarmant. Și asta pentru că aproximativ 15 - 20% dintre cuplurile care îşi doresc copii se confruntă cu problema infertilitătii. Una dintre principalele cauze este amânarea concepţiei până la vârste înaintate, după 35 de ani.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰