Localitati acoperite de ape
Din cauza ploilor sute de oameni n-au putut sa inchida un ochi azi noapte. Oamenii din comuna Maicanesti impreuna cu pompierii au pus sute de saci cu nisip pe malul raului Ramnicu Sarat, ca sa nu li se inunde gospodariile. In Brasov insa ce era mai rau s-a intamplat. O comuna a fost acoperita de ape dupa ce raul care trece prin zona a iesit din matca din cauza unei ploi torentiale. Oamenii au muncit cot la cot cu pompierii toata noaptea ca sa scoata apa din gospodarii.
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Din cauza ploilor sute de oameni n-au putut sa inchida un ochi azi noapte. Oamenii din comuna Maicanesti impreuna cu pompierii au pus sute de saci cu nisip pe malul raului Ramnicu Sarat, ca sa nu li se inunde gospodariile. In Brasov insa ce era mai rau s-a intamplat. O comuna a fost acoperita de ape dupa ce raul care trece prin zona a iesit din matca din cauza unei ploi torentiale. Oamenii au muncit cot la cot cu pompierii toata noaptea ca sa scoata apa din gospodarii.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰