Localnicii unei comune din Botosani vor sa inregistreze tuica brand national
Localnicii unei comune din Botosani cred ca au gasit solutia pentru a iesi din criza economica. Tuica pe care o produc in propriile gospodarii. Oamenii vor sa inregistreze bautura ca produs traditional si sa se extinda si pe pietele externe. Mai ales de cand au auzit ca strainii apreciaza taria care iese din cazanele de arama.
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Localnicii unei comune din Botosani cred ca au gasit solutia pentru a iesi din criza economica. Tuica pe care o produc in propriile gospodarii. Oamenii vor sa inregistreze bautura ca produs traditional si sa se extinda si pe pietele externe. Mai ales de cand au auzit ca strainii apreciaza taria care iese din cazanele de arama.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰