Observator » Ştiri sociale » Maestrul Ion Dichiseanu: ”Fiecare dintre noi trebuie să vină cu ceva pentru România, nu să-i lăsam pe alții”

Maestrul Ion Dichiseanu: ”Fiecare dintre noi trebuie să vină cu ceva pentru România, nu să-i lăsam pe alții”

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 01.12.2015, 11:26 | Modificat la 01.12.2015, 11:50

De 1 Decembrie, vorbim despre ţara noastră aşa cum o dorim cu toţii. Şi pe care cu toţii o putem face mai frumoasă împreună

De 1 Decembrie, vorbim despre ţara noastră aşa cum o dorim cu toţii. Şi pe care cu toţii o putem face mai frumoasă împreună. Vorbim despre schimbare.

Invitat în platoul Observatorului, maestrul Ion Dichiseanu a ținut să adreseze tuturor românilor un mesaj de 1 Decembrie.

”În fiecare an, 1 decembrie, este o zi emoționantă. Aceasta paradă este, pentru cei de varsta mea sau de o varsta cu mine, o tradiție, una dintre puţinele care ne leaga de sentimentele patriotice”, a spus marele actor. Totodată, Ion Dichiseanu a îndemnat pe toți compatrioții să se implice.

Articolul continuă după reclamă

”Fiecare dintre noi trebuie să vină cu ceva pentru România, nu să-i lăsam pe alții”, a fost mesajul acestuia.