Mașinile parcate neregulamentar în Sectorul 1 vor fi ridicate. Proiectul a fost aprobat şi intră în vigoare de la 1 octombrie
Consilierii locali din Sectorul 1 au aprobat proiectul privind ridicarea maşinilor parcate neregulamentar.
![Mașinile parcate neregulamentar în Sectorul 1 vor fi ridicate Mașinile parcate neregulamentar în Sectorul 1 vor fi ridicate](https://img.observatornews.ro/0/2021/7/15/428934/masini-parcare-amenzi-e1812ff1.jpg?w=1200)
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
În urmă cu două săptămâni, proiectul nu a fost votat deoarece a fost refuzat de consilierii PNL şi PSD, susţine primarul Clotilde Armand. Edilul a anunțat, miercuri seară, printr-un mesaj publicat pe Facebook, că mașinile parcate neregulamentar în Sectorul 1 vor fi ridicate începând cu 1 octombrie.
Mesajul primarului Clotilde Armand
''Dacă în urmă cu 2 săptămâni consilierii PNL şi PSD au refuzat proiectul propus prin care maşinile parcate neregulamentar în Sectorul 1 urmau să fie ridicate, în şedinţa de astăzi a Consiliului Local al Sectorului 1 acest proiect a fost aprobat. 15 pentru - 7 abţineri. Iată că se poate! Mai greu dar se poate'', a anunţat edilul pe Facebook.
Iniţial, primarul a declarat că Primăria Sectorului 1 a elaborat un proiect de hotărâre de consiliu privind ''ridicarea maşinilor parcate neregulamentar şi a celor fără stăpân sau abandonate pe terenuri aparţinând domeniului public/privat al statului'', urmând să fie pus în dezbatere publică. Proiectul aprobat va intra în vigoare de la 1 octombrie.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰