Video O tânără asistentă de 24 de ani a murit după ce a intrat cu un Volkswagen pe contrasens, între Ciocârlia și Murfatlar
Accident înfiorător pe DN3, între localitățile Ciocârlia și Murfatlar. O tânără de 24 de ani a murit după ce a intrat cu mașina marca Volkswagen pe contrasens și s-a izbit puternic de un alt autoturism, condus de o femeie de 20 de ani. Aceasta și pasagerul din dreapta, un bărbat de 23 de ani, au fost grav răniți. Atenție, imagini ce pot avea impact emoțional.
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
"Astăzi, în jurul orei 06.00, poliţiştii constănțeni au fost sesizaţi cu privire la faptul că pe DN3, dinspre localitatea Ciocârlia către Murfatlar, a avut loc un accident rutier. Din primele cercetări, a rezultat faptul că impactul s-a produs între două autoturisme, conduse de două femei, de 24, respectiv 21 de ani. În urma accidentului rutier, a rezultat decesul conducătoarei auto de 24 de ani și vătămarea corporală gravă a celeilalte șoferițe, precum și a unui pasager - bărbat, de 24 de ani. În cauză a fost deschis un dosar de cercetare penală", a transmis IPJ Constanța.
Tânăra ar fi intrat brusc pe contrasens
Un jandarm care conducea în spatele victimei susține că șoferița avea viteză și a intrat dintr-o dată pe contrasens, semn că s-ar fi aplecat după un obiect în mașină. Tânăra era angajată de puțin timp ca asistentă medicală la un spital privat din Constanța.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰