Ofiţerul SPP, care s-a înecat la Neptun, prins de un vârtej din adâncuri
Era antrenat să lupte, să se zbată pentru viaţa lui şi a celor pe care îi proteja. Dar, în Marea Neagă, valurile au fost mai puternice decat el. Ofiţerul SPP care s-a înecat, ieri, la Neptun a fost păcălit de curenţi
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Era antrenat să lupte, să se zbată pentru viaţa lui şi a celor pe care îi proteja. Dar, în Marea Neagă, valurile au fost mai puternice decat el. Ofiţerul SPP care s-a înecat, ieri, la Neptun a fost păcălit de curenţi
SPP-istul a fost scos din valuri după aproape o oră de căutări disperate. De pe mal, iubita dar şi colegii lui erau martorii îngroziţi ai intervenţiei. Scafandrii de la ISU Dobrogea, dar şi o şalupă a Pazei de Coastă au căutat în apă cu ajutorul unui sonar. L-au găsit câteva sute de metri mai încolo, aproape de staţiunea Olimp.
Bărbatul era în concediu la Neptun cu iubita lui. Intrase în apă şi, la un moment dat, tânăra a văzut că nu mai iese. Pentru că în zonă, una rezervată cadrelor SPP, nu există salvamari, fata a sunat disperată la 112.
Din păcate, medicii n-au mai putut face nimic. Tânărul era deja mort când a fost scos din apă. Ştia să înoate dar. Victima avea 31 de ani. În comuna Măneciu din Prahova, vecinii care l-au văzut crescând sub ochii lor sunt şocaţi.
Florin făcea parte din garda de protecţie a vicepremierului Daniel Constantin.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰