Răsfăţ culinar în Bistriţa-Năsăud, cu tocăniță de mistreț la ceaun
A fost un adevărat răsfăţ culinar în Bistriţa-Năsud! La umbra copacilor, zeci de vânători din Ardeal şi-au aşezat ceaunele şi s-au întrecut într-un concurs savuros. Din carne de vânat şi condimente alese au ieşit preparate delicioase.
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
A fost un adevărat răsfăţ culinar în Bistriţa-Năsăud! La umbra copacilor, zeci de vânători din Ardeal şi-au aşezat ceaunele şi s-au întrecut într-un concurs savuros. Din carne de vânat şi condimente alese au ieşit preparate delicioase. Principalul ingredient, spun ei, este însă pasiunea.
Nici nu-i de mirare că vizitatorii au cedat imediat în faţa unei porţii de tocăniţă de mistreţ. Din meniul de festival nu au lipsit nici poveştile spumoase ale vânătorilor.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰