Observator » Ştiri sociale » Românii și-au umplut coşurile până la refuz

Românii și-au umplut coşurile până la refuz

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 30.04.2015, 19:22 | Modificat la 30.04.2015, 19:48

Românii au început marea aprovizionare de 1 mai. Şi-au umplut coşurile până la refuz. Mai bine să fie, decât să nu ajungă, vorba proverbului. Nu contează câţi bani lasă românii la cumpărături acum. Vor recupera de luna viitoare când TVA ul la alimente va scădea

Românii au început marea aprovizionare de 1 mai. Şi-au umplut coşurile până la refuz. Mai bine să fie, decât să nu ajungă, vorba proverbului. Nu contează câţi bani lasă românii la cumpărături acum. Vor recupera de luna viitoare când TVA ul la alimente va scădea

Ca la foc automat! Aşa au dispărut micii din galantarele magazinelor. Românii nu au mai dat năvală în hipermarketuri, dar nici nu au făcut rabat de la cumpărăturile de 1 Mai. Fiecare client a bifat cel puţin trei raioane: cel de carne, bere şi legume.

După 1 iunie, alimentele vor avea un TVA de 9 procente. Până atunci, românilor le stă mintea doar la grătarul de mâine. Indiferent cât plătesc.

Articolul continuă după reclamă