Lucrurile nu au mers deloc bine pentru Alexandru Bourceanu, la primul său meci pentru Trabzonspor.

Bourceanu a primit un cartonaş galben şi a fost înlocuit după doar 58 de minute, iar echipa sa a pierdut acasă cu 4-2.

Debut nefericit pentru Alexandru Bourceanu în fotbalul turcesc. Fostul căpitan al Stelei a fost titular la Trabzonspor în partida de pe teren propriu cu Akhisar Beledyespor, din etapa a 20-a a Super Ligii din Turcia.

Oaspeţii s-au impus cu 4-2 şi Trabzonspor a căzut pe locul 9 în clasament, cu 29 de puncte. Bourceanu a jucat din primul minut şi la scorul de 3-1 pentru Akhisar a primit un cartonaş galben, în minutul 58. Imediat, antrenorul Mustafa Akcay l-a înlocuit pe Bourceanu cu Keleş, iar pînă la final s-a mai marcat cîte un gol de fiecare parte.

Trabzon nu a mai cîştigat de 3 etape şi mai are de disputat o singură partidă, în deplasare la Karabukspor, înaintea primei manşe cu Juventus, din 16-mile Europa League, de pe 20 februarie.

Observator » Sport » Alexandru Bourceanu a debutat la Trabzonspor, în înfrângerea cu Akhisar Beledyespor, scor 2-4