Atacantul român Florin Andone a profitat la maxim de accidentarea columbianului Radamel Falcao şi a fost omul meciului câştigat de Galatasaray Istanbul, 3-2 cu Sivasspor, de pe teren propriu, din etapa a 10-a a campionatului de fotbal din Turcia.

la 19.10.2019, 08:10

Atacantul român a reuşit o dublă pentru gruparea turcă
Florin Andone a fost omul meciului pentru Galatasaray - Facebook Galatasaray

Andone a deschis scorul în minutul 24 cu un gol superb, care a produs o adevărată nebunie printre fanii din tribune.

Andone a marcat primele goluri în tricoul lui Galatasaray Istanbul

Atacantul român a primit o pasă la circa 40 de metri de poarta adversă, a pătruns irezistibil şi l-a executat pe Samassa, goalkeeperul advers, cu un şut superb, la vinclu.

Andone a făcut 2-0 în minutul 42, după ce a transformat un penalty, şi a fost menţinut pe teren pe întreaga durată a partidei, încasând şi un cartonaş galben în partea a doua a jocului.

Video cu reuşita de senzaţie a lui Andone AICI.

Au fost primele goluri semnate de Andone în tricoul lui Galatasaray, românul pierzând lupta pentru titularizare cu columbianul Radamel Falcao în debutul sezonului.

Observator » Sport » Florin Andone, golul prin care i-a înnebunit pe turcii de la Galatasaray (Video)