Cagliari – Genoa 0-0, meci contând pentru etapa a 27-a din Serie B a fost exclusiv în AntenaPLAY.

la 01.03.2023, 23:30

Cagliari – Genoa 0-0. Meciul a fost live exclusiv pe AntenaPLAY - Profimedia

Trei români au fost implicați în duelul Cagliari – Genoa. Radu Drăgușin, George Pușcaș și Denis Drăguș au impresionat în acest sezon la Genoa, motiv pentru care au intrat în partida contra celor de la Cagliari. Radu Drăgușin și George Pușcaș au fost titulari, în timp ce Denis Drăguș a intrat în minutul 80. Pușcaș a fost scos din teren în minutul 81.

Un moment neașteptat a fost accidentarea arbitrului central Paolo Valeri, care a fost înlocuit cu cel de-al 4-lea oficial. În minutul 55, Cagliari a marcat după o fază spectaculoasă, dar golul a fost anulat pentru offside. Vedeți faza pe AS.ro.

Cagliari – Genoa. Echipele de start

Genoa: Martinez, Dragusin, Bani, Vogliacco, Sabelli, Badelj, Frendrup, Criscito, Jagiello, Albert, Pușcaș.

Cagliari: Radunovic, Altare, Dossena, Goldaniga, Zappa, Rog, Makoumbou, Barreca, Mancosu, Luvumbo, Lapadula.

Observator » Sport » Cagliari – Genoa 0-0. George Pușcaș a avut două ocazii mari de gol. Meciul a fost live exclusiv pe AntenaPLAY