Cupa Mondială 2018. Programul zilei, 15 iunie. Trei meciuri sunt programate, vineri, în a doua zi a Cupei Mondiale din Rusia, capul de afiş al zilei fiind considerată întâlnirea dintre Portugalia şi Spania.

la 15.06.2018 , 23:51

(Actualizare) Uruguayul sparge gheaţa şi înscrie primul gol al zilei chiar în minutul 90, prin jucătorul Jose Maria Gimenez. Iranul a câştigat partida cu Maroc după autogolul lui Bouhaddouz, din minutul 90+5. Partida dintre Spania şi Portugalia s-a încheiat la egalitate, scor 3-3, meci în care Cristiano Ronaldo a înscris toate golurile pentru Portugalia.

În primul meci al zilei, de la ora 15.00, se vor întâlni Egipt şi Uruguay, în grupa A. Partida va fi arbitrată de olandezul Bjorn Kuipers.

De la ora 18.00, în grupa B, vor juca Maroc şi Iran, întâlnirea fiind arbitrată de turcul Cuneyt Cakir.

Cel mai aşteptat meci al zilei de vineri, Portugalia - Spania, tot în grupa B, se va disputa de la ora 21.00, şi va fi arbitrat de italianul Gianluca Rocchi.

Aţi testat vreodată vacanţele tip retreat?
Observator » Sport » Cupa Mondială 2018. Programul zilei, 15 iunie. Spania - Portugalia, primul şoc al ediţiei